MİMARİ TASARIM VE UYGULAMA OFİSİ

Hakkımızda

KG MİMARLIK

KG Mimarlık Limited Şirketi 1990 yılında kurulmuştur. Faaliyetlerini Kurtul Erkmen yönetiminde sürdürmektedir.
TMMOB ve İstanbul Ticaret Odası üyesi olan KG Mimarlık, mimari ve iç mimari alanlarında hizmet vermektedir. Halen Bebek’teki ofisinde yurt içi ve yurt dışı çalışmalarını sürdüren KG Mimarlık, 1999 yılında KGROM adı ile Bükreş ofisini açmış ve Romanya’ da aynı lanlarda hizmet vermeye başlamıştır. 1999 yılından tibaren KG Mimarlık web sitesini oluşturarak internet ortamında yer almaya başlamıştır. 2007’de ErmasKG adı ile kurulan Kazakistan ofisi, çalışmalarına devam etmektedir.

HİZMETLERİMİZ

Mimari ve iç mimari alanlarında hizmet veren KG Mimarlık’ın son yıllardaki işlerinin çoğunluğunu ofis alanları, çeşitli genel müdürlükler, finansal kurum şubeleri ve mağazalar oluşturmaktadır. Fuar standları, konutlar ve endüstriyel yapılar gibi konulardaki pek çok çalışmasının yanı sıra, çeşitli yarışma dereceleri ve mesleki yayın organlarında yayımlanmış projeleri bulunmaktadır. KG Mimarlık’ın sunduğu hizmetleri aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:
Mimari ve İç Mimari Danışmanlık Hizmetleri /Konsept Tasarımı /Proje Yönetimi / Mimari Projeler / İhale Hizmetleri /Uygulama Kontrolörlüğü ve Uygulama Yönetimi/ Mekanik-Elektrik, İnşaat Mühendisliği, Peyzaj Gibi Farklı Disiplinlerin Proje ve Uygulamasının Sağlanması ve Koordinasyonu/İç Mimari Uygulama Hizmetleri/Anahtar Teslim Projeler

KURTUL ERKMEN

1961’de İstanbul’da doğdu. İstanbul Erkek Lisesi’ndeki orta öğreniminin ardından 1978’de İstanbul Güzel Sanatlar Akademisi Mimarlık Bölümü’ne girdi. Mimar Sinan Üniversitesi olarak adı değişen kurumdan 1983’te Yüksek Mimar olarak mezun oldu. 1980’de Y. Mimar Lemi Erkmen ve Y. Mimar Şemi Erkmen ile kurdukları TE İnşaat Limited Şirketi’nde çalışmalarına başladı. Halen 1990’da kurucu ortağı olduğu KG Mimarlık’ın İstanbul Bebek’teki ofisinde tasarım faaliyetlerini sürdürmektedir. Aynı zamanda 1999’dan itibaren KGROM adıyla Romanya ve 2007’den itibaren de ErmasKG adıyla Kazakistan’da faaliyetlerini sürdüren iki yurt dışı şirketin de kurucu ortaklığı, Yen-Tur Anonim Şirketi’ndeki yönetim kurulu üyeliği ile İstanbul Gelecek Kültürü ve Sanatı Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunmuştur. Ocak 2017 yılında faaliyetlerine başlayan AURA-İstanbul’un Yönetim Kurulu Başkanı olarak çalışmaktadır.
Katıldığı mimari proje yarışmalarından çeşitli ödülleri ve sergilenmiş çalışmaları bulunan Erkmen, başta mimari proje yarışmalarındaki jüri üyelikleri olmak üzere panel ve konferanslar gibi çeşitli etkinliklere konuşmacı olarak katılmaktadır. Kurtul Erkmen, mimari çalışmalarının yanı sıra Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nde bir dönem Mimari Proje derslerinde öğretim görevlisi olarak yer almış ve halen aynı Üniversitenin Mimarlık Bölümünde Mesleki Temel Eğitim dersi hocası olarak çalışmaktadır.

MİMARİ TASARIM VE UYGULAMA OFİSİ

CEVDET PAŞA CADDESİ
HAMAM SOKAK NO 5/11
BEBEK İSTANBUL